בחירת מקווה לכלה

בחירת מקווה לכלה – כל מה שאת צריכה לדעת

אחת התחנות בהן תצטרכי לעבור טרם טקס החתונה המרגש הוא – המקווה. כלות רבות חוששות קצת מהעניין ורואות בו משהו מעט עתיק ולא מובן, אז בואי נעשה קצת סדר בבלגן ונראה מה זה באמת מקווה? מהו התהליך? איך תמצאי בקלות מקווה ואיך תוכלי ליהנות מהתהליך.
אז מה זה בכלל מקווה ולמה כל כלה צריכה לטבול בו טרם חתונתה?
על פי ההלכה היהודית, אישה צריכה לעבור משלב הטומאה לשלב הטהרה על ידי טבילה במקווה. את התהליך הזה עוברת אישה נשואה (דתית). בכל חודש על האישה לספור 7 ימים נקיים, כלומר ימים שהיא אינה במחזור ולאחר מכן לטבול במקווה כדי להיות מותרת לבעלה ולקיים איתו יחסי אישות. ההלכה היהודית תומכת ב"מימוש הנישואין", ולכן הכלה צריכה לטבול במקווה טרם החתונה.  טבילה זו למעשה מסמלת את המעבר של הכלה מחיי הרווקות לחיי נישואים. 

מתי יש לבצע את טקס הטבילה?

טקס הטבילה במקווה מתבצע יום לפני החתונה. עלייך להביא את אישור הטבילה לרב המקדש אתכם בחופה יחד עם הכתובה. 
תהליך הטבילה
כאשר תגיעי למקווה תתקבלי בברכה על ידי הבלנית. לרוב כלות מקבלות חדר מיוחד ומרווח ובו את כל הציוד הדרוש לטקס. מטרת הטבילה היא למעשה לטהר את גופך, לכן עלייך להתקלח היטב ולהסיר כל דבר שיכול לחצוץ בינך לבין גופך כמו תכשיטים ולק. יש לחפוף היטב את השיער, לצחצח שיניים, לנקות את האוזניים ואת הטבור.
לאחר פעולות אלו, הבלנית תבדוק היטב את גופך ותוודא כי את "טהורה". תוכלי להיכנס למקווה ולטבול את כל גופך במים מבלי לנגוע בקירות המקווה בידייך או ברגלייך. את הטבילה תצטרכי לבצע שלוש פעמים והבלנית תשגיח עלייך שאכן ביצעת טבילה כשרה כדת וכדין. את ברכת הטבילה עלייך לומר כאשר גופך עטוף במגבת - לפני הטבילה או אחריה (לפי המנהג בכל עדה). 
כיוון שתצטרכי להתקלח ולהתארגן במקווה, רצוי שתביאי איתך את הסבון והשמפו שלך, מברשת ומשחת שיניים, מגבת, חלוק רחצה, וכן כסף בכדי לשלם על הטבילה בחדר הכלה.

כיצד מוצאים מקווה?

כיום בכל עיר או ישוב, ישנו לפחות מקווה נשים אחד. תוכלי לברר באתרי אינטרנט של הרבנות האזורית או על ידי המלצה מחברות שטבלו טרם חתונתן במקווה. לרוב במקווה נשים, ישנו חדר מיוחד המיועד לכלות ובו את כל הציוד הדרוש. 

מתאמת פגישות אישית עבורך

מלאי פרטים, ומתאמת הפגישות שלנו תתאם עבורך את כל פגישות המעצבים המתאים לך

אלכוהול לאירוע

משקאות חריפים - זאת לא שמלת כלה! אף אחד לא ירגיש בהבדל אם תקנו אותו בכוחות עצמכם או דרך הקייטרינג. מתי קונים לבד? 1. גם אם אתם עובדים בתחום המשקאות ויש לכם גישה לספקים מרכזיים, כדאי לבדוק אם הקייטרינג שלכם לא זוכה ליחס מועדף. חברות קייטרינג גדולות רוכשות כמויות משמעותיות של אלכוהול ויכולות להציע מחיר מצוין. 2. אם יש לכם הרבה זמן פנוי ללכת לחפש מבצעים מיוחדים בחנויות יין, או שיצאתם לדרך מספיק זמן לפני האירוע - ללא ספק, תמיד אפשר למצוא מציאות בשוק החופשי.

דיאטה לפני החתונה

דקה אחרי הצעת הנישואין המרגשת, מתחיל הליך הפקת החתונה הנוצצת שכל זוג חולם. בין כל ההכנות הבלתי נגמרות, הנושא המרכזי הוא ללא ספק – המראה הכללי שלך. הרי בערב מרגש זה תעמדי נרגשת מול כ- 500 איש ואף יותר, ובוודאי את רוצה להיראות במיטבך עם שמלת כלה נוצצת ויפה, וכן... גם רזה וחטובה. אך מי אמר שכלות שמנמנות נראות פחות טוב, והאם את צריכה להתחיל דיאטת כאסח על מנת להשיל כמה קילוגרמים או להתחיל בריצות וכושר מטורף?

האם להתאפר לבד

ביום המרגש של חייך שהוא יום חתונתך, את חייבת להרגיש לא פחות מנסיכה אמיתית, הרי זהו יום מיוחד שלא יחזור על עצמו (תקווי שלא), לכן את צריכה לתכנן הכל בצורה מסודרת שתחושי בנוחות מרבית ביום שכזה. איפור הוא חלק בלתי נפרד מההופעה ביום זה, לכן את צריכה להיעזר במאפר או מאפרת מקצועיים לצורך משימה זו. הזמנת מאפר או מאפרת ביום זה יכולה לשרת גם אותך וגם את בני משפחתך – לכן אין סיבה כלל להתאפר לבד ובוודאי שלא להתפשר על מקצועיות!

הדס כהן

בין כל ההרפתקאות, החוויות, החיים המסעירים והתקופות הבלתי נשכחות שיש לאישה, אחד מהרגעים המאושרים ביותר שתזכור לכל אורך חייה הוא הרגע בו היא צועדת על השטיח הלבן אל עבר גבר חלומותיה אשר כמה חודשים לפני כרע ברך והציע לה לבלות את שארית חייה איתו בעוד שהיא לובשת את שמלת הכלה המפוארת, היפה והנוצצת ביותר. אירוע החתונה מקודש כולו אל האישה, אל יופייה ובשל כך היא שואפת לקבל עם הרגשת המלכותיות עם השמלה וזו אשר תגרום לכל העיניים להסתכל רק עליה.